Düzce Güzeldere Şelalesi ve Pürhenli Yaylası Kampı

Merhaba arkadaşlar artık konu dışı makalelerde paylaşmayı düşünüyorum. :) Bu makalemde de Düzce Pürhenli yaylasına yaptığımız 1.5 günlük kamptan resimler paylaşmak istiyorum.

Nasıl gidilir:

Düzce’nin Gölyaka ilçesine varılır.(Adapazarı - Düzce istikametine göre Düzce merkezden öncedir.) Gölyaka’dan çıktıktan bir müddet sonra sağa doğru dönüş gösteren Güzeldere Şelalesi tabelasını göreceksiniz. Şelaleye kadar bu tabelaları göreceksiniz. Güzeldere Şelalesi’ne yaklaştığınızda sağa doğru U dönüşü gibi Orman İşletme kontrol noktasından içeriye giriyorsunuz.Bir müddet daha çıkınca karşınıza Orman İşletme Müdürlüğü geliyor.Burası 4 yol ayrımı şeklindedir. Buradan Sola U şeklinde (yukarıya) devam etmek gerekiyor.Yol boyunca tabelalar var,buradan sonra tabelaları takip ederek yaylaya ulaşabilirsiniz.Tarif ettiğimiz anayol her türlü binek araç için uygundur.Fakat anayoldan ayrılıp google earth un gösterdiği alternatif yollara girmek isterseniz yolun bozuk olduğu bilgisini aldık.Bu yüzden ana yolu takip ediniz. Pürhenli Yaylası ise Gölyakadan sonra en az bir 15 km'lik mesafededir.

Yaylada Çeşme mevcuttur bir kaç ailede yaşamaktadır. İlk kampta neticemiz dondu ama alıştık sonradan tabi :)

Yaylanın çevresinde 3-4 km mesafeler içinde Balıklı Yaylası, Hera Yaylası gibi yaylalarda mevcut. Balıklı yaylası manzara açısından en iyi yayla ama toplu kamp için Pürhenli daha iyi bir seçim. Geniş alan top oynama gibi etkinlikler için daha uygun.Güzeldere Şelalesi merdivelerden şelalenin dibine kadar inip böyle bir fotoğraf çekebilirsiniz.


 


 

Balıklı Yaylası
Sağlıklı yaşam için koştuktan sonra sucuk yiyin :D

 

Balıklı Yaylası